Reklama
  • Poniedziałek, 20 marca (08:10)

    3 sprytne sposoby na usuwanie nalepek ze słoików

Olejem lub octem

Wacik nasącz olejem i przyłóż do etykietki umytego z zewnątrz słoika. Olej powinien wniknąć w papier i go zmiękczyć. Dzięki temu nalepka łatwo zejdzie. Jeśli jednak to nie działa, prawdopodobnie klej nie był na bazie tłuszczu. Wtedy trzeba umyć naklejkę i przetrzeć ją gorącym octem spirytusowym.

Folią aluminiową

Odkręcone słoiki wstaw do garnka lub zlewu z gorącą wodą z dodatkiem dwóch łyżek płynu do mycia naczyń. Nalej też wody do słoików, żeby nie pływały po powierzchni. Po 15 minutach wyjmij. Kawałek folii aluminiowej zgnieć w kulkę i szorując, zdzieraj nią namoczone naklejki. Powinny zejść bez problemu.

Reklama

Parą z czajnika

Nad wydobywającą się z czajnika parą trzymaj słoik. Najlepiej robić to w kuchennych rękawicach, bo można się poparzyć. Wcześniej ogrzej trochę słoik, żeby nie popękał od wysokiej temperatury, np. wlewając do niego ciepłej wody. Po potraktowaniu parą nalepka powinna dać się usunąć.

100 rad

Zobacz również

  • Zetrzyj na tarce 2 surowe czerwone cebule. Odciśnij z nich sok. Wmasuj go w skórę głowy, by w naturalny sposób wzmocnić cebulki i przyspieszyć porost włosów. Po 15 min umyj głowę... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.