Reklama
  • Środa, 19 kwietnia (11:00)

    Co warto wiedzieć o kakao?

Jakie najlepsze?

Kupując kakao, zawsze sprawdzam jego skład, a zwłaszcza zawartość tłuszczu kakaowego. Im więcej, tym lepiej. Ideał to 22–24 proc. Kakao jest wtedy aromatyczniejsze. Ważne również, by było jak najciemniejsze, wtedy przygotowane z niego ciasta i desery mają intensywny kolor.

Zamiast mąki

Kiedy potrzebuję zrobić ciemny kruchy spód do sernika, tortu lub czekoladowe babeczki, zastępuję część mąki kakao. Podobnie postępuję, gdy przygotowuję czekoladowy biszkopt.

Reklama

Bez grudek

Żeby kakao do picia nie miało grudek, najpierw ucieram dobrze proszek z cukrem. Następnie dodaję łyżkę zimnego mleka i dopiero później zalewam gorącym.

Lepszy aromat

Nacinam laskę wanilii i wrzucam do metalowej puszki, w której przechowuję kakao. Dzięki temu ma ono wyjątkowy zapach. Czasem dodaję również kawałki kory cynamonu. A jeśli chcę, żeby ciasto czekoladowe miało wykwintny, orzeźwiający aromat, wtedy kakao rozpuszczam w kilku łyżkach mocnej zimnej kawy.

Ekspert radzi Hanna Szymkiewicz – doświadczona mistrzyni kulinarna

Zobacz również

  • Jak robić perfekcyjne sałatki z makaronem?

    Za bazę do sałatek z powodzeniem posłużyć może nam ryż, ziemniaki lub makaron. Ten ostatni jest bardzo szybki w przygotowaniu oraz dobrze komponuje się z rozmaitymi składnikami i sosami. Sałatki z... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.