Reklama
  • Środa, 9 września 2015 (15:05)

    Jak urządzić pokój dla przedszkolaka?

Kilkulatkowi trzeba zapewnić przestrzeń do twórczej zabawy, która będzie uczyć też samodzielności.

1. W zasięgu ręki

Reklama

„Ja sam!” – to chyba najczęściej powtarzane zdanie przez przedszkolaka. Poczucie kilkulatka, że może wszystko, wzbudza w nim kreatywną ciekawość, popycha do eksperymentowania.

W pokoju dziecka warto wszystko tak zorganizować, by mogło ono samo sięgnąć po ubrania czy zabawki. Ułatwią to haczyki na ścianie, stojące szafki, pudełka.

2. Książki zawsze nisko

Nie umieszczajmy ich wysoko. Dziecko, które ma je pod ręką, uczy się, że sięganie po lekturę to coś naturalnego, i chętnie to robi.

3. Niezbędne zabezpieczenia

Wiadomo, że ciekawość przeradza się w działanie. Warto zadbać, by kable od oświetlenia były schowane w specjalnych pudełkach lub listwach, zabezpieczone zostały gniazdka i wszystko to, co może niebezpiecznie zainteresować przedszkolaka. W oknach zamontuj klamki zamykane na kluczyk.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Twoje dziecko rysuje po ścianach? Przejmij nad tym kontrolę! Pomaluj kawałek wybranej przez siebie ściany farbą tablicową – tam niech tworzy do woli! A farba magnetyczna pozwoli na stworzenie niezapomnianych kolaży.

Olivia
Więcej na temat:Nie wiadomo | Nie | pokój

Zobacz również

  • ✓ Jeśli kupujesz jajka w sklepie, wybieraj te z cyfrą 0 lub 1 na pieczątce. By sprawdzić, czy jajka są świeże, włóż je na chwilę do szklanki z wodą. Świeże jajko opadnie na dno. ✓Jeśli planujesz... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.