Reklama
  • Czwartek, 28 marca 2013 (13:12)

    Jak zrobić serwatkę

Dodaj do 2 litrów mleka niepasteryzowanego (nie UHT) 3 łyżki zsiadłego mleka. Podgrzej mleko i po chwili odstaw w ciepłe miejsce. Po 12-24 godzinach przecedź przez gazę i sitko.

Z serwatki bardzo łatwo zrobić maseczkę łagodząca dla skóry z wypryskami.

Dodaj do 1/2 szklanki serwatki po 3 łyżki serwatki w proszku i drożdży tak, by powstała pasta. Rozprowadź na ciele tam, gdzie występuje trądzik, np. na dekolcie czy plecach. Poproś o pomoc kogoś z domowników, by naniósł ci maskę na plecy. Po 20 minutach zmyj ją pod prysznicem.

Reklama

Dobra jest także maseczka odświeżająca: zmieszaj 3 łyżki serwatki z 1/3 szklanki śmietany i 5 kroplami soku z cytryny. Nanieś na twarz, zmyj po 15 min.

Naturalną serwatkę używać możesz także do mycia twarzy rano. Zwilżaj w płynie płatek kosmetyczny i kilka razy oklepuj nim buzię. Podziała jak łagodny tonik odświeżający. Nie podrażnia skóry.

Świat kobiety

Zobacz również

  • Jeśli na podłogę w kuchni wylał ci się olej lub oliwa, szybko zasyp plamę solą, proszkiem do prania, grubą warstwą mąki albo... kocim żwirkiem. Substancje te, zbrylając się, wchłoną tłustą ciecz... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.