Reklama
  • Czwartek, 28 marca 2013 (13:12)

    Jak zrobić serwatkę

Dodaj do 2 litrów mleka niepasteryzowanego (nie UHT) 3 łyżki zsiadłego mleka. Podgrzej mleko i po chwili odstaw w ciepłe miejsce. Po 12-24 godzinach przecedź przez gazę i sitko.

Z serwatki bardzo łatwo zrobić maseczkę łagodząca dla skóry z wypryskami.

Dodaj do 1/2 szklanki serwatki po 3 łyżki serwatki w proszku i drożdży tak, by powstała pasta. Rozprowadź na ciele tam, gdzie występuje trądzik, np. na dekolcie czy plecach. Poproś o pomoc kogoś z domowników, by naniósł ci maskę na plecy. Po 20 minutach zmyj ją pod prysznicem.

Reklama

Dobra jest także maseczka odświeżająca: zmieszaj 3 łyżki serwatki z 1/3 szklanki śmietany i 5 kroplami soku z cytryny. Nanieś na twarz, zmyj po 15 min.

Naturalną serwatkę używać możesz także do mycia twarzy rano. Zwilżaj w płynie płatek kosmetyczny i kilka razy oklepuj nim buzię. Podziała jak łagodny tonik odświeżający. Nie podrażnia skóry.

Świat kobiety

Zobacz również

  • Do niedawna były symbolem głupoty, dziś wiadomo, że kury to jedne z inteligentniejszych ptaków. Nieźle liczą, mają doskonałą pamięć i potrafią „rozmawiać”, używając kurzego języka – każda z tych... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.