Reklama
  • Piątek, 12 lipca 2013 (15:06)

    Letnie przyjęcie na działce

Czas skończyć ze stereotypem, że impreza na działce to prowizorka! Kiełbaski też można podać wykwintnie, choć tanim kosztem.

Zdjęcie

Misa do sałatek,  z łyżkami, śr. 28 cm,  Interiore, 159 zł. /Mat. Prasowe
Misa do sałatek, z łyżkami, śr. 28 cm, Interiore, 159 zł.
/Mat. Prasowe

Nic tak nie buduje nastroju jak światło świec! W ogrodzie sprawdzą się lampiony i latarenki, bo w nich wiatr nie zdmuchnie płomyków. Najprościej jest poustawiać je na stole i na trawie. Ale możesz je też zawiesić na konarach drzew i grubszych gałązkach krzewów. Użyj do tego szerokiej, dopasowanej kolorystycznie wstążki. Świeczki niczym najlepszy stylista nie tylko rozświetlą przestrzeń wokół stołu, ale też w bajkowy sposób podkreślą urodę kwiatów.

Zdjęcie

Podkładki na stół bambusowe, 45 x 33 cm, Jysk, 12,95 zł/szt. /Mat. Prasowe
Podkładki na stół bambusowe, 45 x 33 cm, Jysk, 12,95 zł/szt.
/Mat. Prasowe

Dekoracja z kwiatów

Na bukiet do wazonu najlepsze będą sezonowe kwiaty, np.: lobelie, dzwonki, begonie, rumianki. Mają wyglądać jak zerwane przed chwilą z grządki. Zamiast wazonu użyj dużego szklanego słoja. Owiń go kawałkiem papierowej lub bawełnianej koronki, przewiąż sznurkiem. Będzie i romantycznie, i trochę rustykalnie. Dodatkowo możesz zrobić minibukieciki i ustawić je w szklankach między zastawą.

Reklama

Zdjęcie

Karafka ze szklanką,  Galeria  Limonka,  52 zł. /Mat. Prasowe
Karafka ze szklanką, Galeria Limonka, 52 zł.
/Mat. Prasowe

Pływające świetliki

Warto było zachować starą ocynkowaną balię! Przyda się teraz do stworzenia nastrojowej aranżacji. Oczyść ją z kurzu i wynieś do ogrodu. Napełnij wodą. Umieść na wodzie kilka pływających świeczek (np. z Ikea, 14,99 zł/24 szt.). Jeśli wybierzesz ozdobne, np. w kształcie kwiatów czy parasolek, nie potrzeba nic więcej. Do zwykłych okrągłych możesz dodać krótko przycięte świeże kwiaty, które będą swobodnie unosiły się na wodzie. Migoczące światełka mają jeszcze jedną zaletę. To stuprocentowo bezpieczna iluminacja!

Tekst: Iwona Milewska

Olivia
Więcej na temat:letnie | O.N.A. | kea | przyjęcie

Zobacz również

  • 1950. Cena pary pończoch ze sztucznego jedwabiu wynosiła po wojnie około 400 złotych, a pensja nauczycielki tylko 1200 zł. Były więc na wagę złota. Choć elegancka kobieta mogła już pojawić się na... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.