Reklama
  • Środa, 2 marca 2016 (13:06)

    Rośliny, które pięknie wyglądają zimą

Nawet w mroźne dni na naszych parapetach może być kolorowo.

Reklama

Nie możesz już doczekać się wiosny? Marzysz o ogrodzie pełnym wspaniale kwitnących kwiatów? Zanim nadejdą cieplejsze dni, warto zainteresować się roślinami, które swój najlepszy czas mają właśnie teraz.

Są kolorowe, oryginalne i przyciągają wzrok. Oto kilka najpopularniejszych gatunków, które nie są trudne w uprawie i możemy się nimi cieszyć podczas zimy.

Azalia

Kwitnie od listopada do maja. Gdy przekwitnie, należy przenieść roślinę do chłodniejszego, nie całkiem ciemnego pokoju, nie dopuszczając do jej przesuszenia. Nie lubi ostrego słońca.

Do podlewania należy używać wyłącznie wody przegotowanej lub odstałej (nie znosi wody z kranu). Warto też zraszać ją obficie, 2-3 w tygodniu. Usuwaj zwiędłe liście.

Poinsecja

Lubi wilgoć i w okresie kwitnienia należy ją dość często podlewać. Poisencja, zwana również gwiazdą betlejemską, świetnie wygląda nie tylko w święta. Spokojnie może zdobić mieszkanie całą zimę. Jest bardzo wrażliwa na zimne powietrze. Lubi światło, ale nie może stać bezpośrednio w słońcu.

Cyklamen

Kwitnie od października do marca. Roślina zwana też fiołkiem alpejskim ma piękne kwiaty, które przypominają motyle. Potrzebuje dość dużo światła. Optymalna temperatura dla niej to 15-18°C. Gdy kwitnie, należy ją podlewać – tylko na podstawkę – minimum dwa razy w tygodniu.

Grudnik

Lubi jasne stanowiska. Ma także bardzo wiele nazw: schlumbergera, zygokaktus, kaktus bożonarodzeniowy. To odmiana kaktusa liściowego z Brazylii. Jego podłoże powinno być lekko wilgotne. Gdy kwitnie, podlewamy go umiarkowanie i raz na cztery tygodnie zasilamy nawozem.

Takie jest życie
Więcej na temat:Nie | lubi | azalia | Cyklamen | grudnik | rośliny | zimą

Zobacz również

  • 1950. Cena pary pończoch ze sztucznego jedwabiu wynosiła po wojnie około 400 złotych, a pensja nauczycielki tylko 1200 zł. Były więc na wagę złota. Choć elegancka kobieta mogła już pojawić się na... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.