Reklama
  • Środa, 27 stycznia 2016 (08:00)

    Rośliny zimozielone zimą

Jak należy je pielęgnować, aby przetrwały trudną porę roku i nie uschły pod śniegiem?

Gdy liście lub igły są poskręcane, a krzewy przybrały niezdrowy wygląd, to znaczy, że roślinom brakuje wody. Zimozielone cały czas tracą ją przez liście lub igły. Kiedy gleba jest zamarznięta, nie mogą pobrać wody przez korzenie.

Reklama

Podczas bezśnieżnej i bezdeszczowej zimy należy je podlewać. Zwłaszcza gdy rosną na lekkich, szybko wysychających glebach. Ale uwaga! Nie róbmy tego, kiedy temperatura spada poniżej 0°C. Zaczekajmy na ocieplenie i wtedy obficie podlejmy rośliny.

Dla zimozielonych szczególnie niebezpieczne są wiatry. Dlatego krzewy należy sadzić w miejscach, gdzie nie będą narażone na silne podmuchy. Zimozielone bardzo dobrze czują się w grupie innych roślin, które je osłaniają.

Jeśli nasze krzewy rosną pojedynczo i w miejscach narażonych na silne wiatry, okryjmy je na zimę. Możemy użyć do tego gałązek świerkowych, słomy albo specjalnej włókniny. Dzięki nim mroźne podmuchy nie wysuszą liści i igieł.

Gdyby na wiosnę okazało się, że nasze rośliny mają pomarszczone liście, nie martwmy się. Jeszcze nie wszystko stracone. Jeśli nie zostały zbytnio przesuszone, pomoże regularne podlewanie i spryskiwanie. W ciągu miesiąca powinny odzyskać zdrowy wygląd.

Więcej na temat:Nie | rośliny | zimą

Zobacz również

  • ✓ Jeśli kupujesz jajka w sklepie, wybieraj te z cyfrą 0 lub 1 na pieczątce. By sprawdzić, czy jajka są świeże, włóż je na chwilę do szklanki z wodą. Świeże jajko opadnie na dno. ✓Jeśli planujesz... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.