Reklama
  • Środa, 24 lutego 2016 (10:05)

    Suczka ma krwiak w uchu. Czy trzeba go operować?

Czytelniczka martwi się, że jej 10-letnia suczka może nie przeżyć operacji. Pyta, co może się stać, jeśli krwiak nie zostanie usunięty. Proszę skonsultować się z poradnią weterynaryjną i usunąć krwiak, gdy lekarz uzna, że należy to zrobić.

Niepodjęcie leczenia grozi deformacją małżowiny usznej. Jest to bardzo niebezpieczne dla zwierzaka, ponieważ może spowodować częściowe upośledzenie słuchu oraz zwężenie kanału słuchowego.

Reklama

A to z kolei sprzyja przewlekłym stanom zapalnym ucha środkowego. Jeżeli krwiak nie jest duży, można próbować leczenia zachowawczego. Polega na upuszczaniu płynu przez nakłucie igłą oraz podawaniu leków przyspieszających zrost rozwarstwionych tkanek. Przed zabiegiem usuwania krwiaka suczka powinna mieć zrobiony test na krzepliwość krwi. Jest konieczny, aby podczas operacji nie doszło do zagrażającego życiu krwotoku.

Lek. wet. Katarzyna Chodkiewicz -Szatanek, spec. chorób psów i kotów, specjalista chirurg

Więcej na temat:suczka

Zobacz również

  • 1950. Cena pary pończoch ze sztucznego jedwabiu wynosiła po wojnie około 400 złotych, a pensja nauczycielki tylko 1200 zł. Były więc na wagę złota. Choć elegancka kobieta mogła już pojawić się na... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.