Reklama
  • Piątek, 5 lipca 2013 (12:06)

    Wielkie sprzątanie. Jak usunąć tłuszcz?

Trudny do usunięcia tłuszcz nie będzie osiadał na wiszących szafkach, jeśli rozłożysz na nich gazety lub papier (np. śniadaniowy). Zatłuszczony papier wystarczy wymienić na świeży.

Tłuszcz czasem najlepiej usunąć innym tłuszczem. Tak postępuj np. z plamami na kuchence. Przetrzyj ją ręcznikiem papierowym delikatnie zwilżonym oliwką dla dzieci. Zakończ, spryskując wodą z octem.

Czyszczenie piekarnika

Czyszczenie piekarnika z zapieczonego tłuszczu było dla ciebie zawsze zmorą? Spróbuj użyć preparatu do czyszczenia grilla. Środek tworzy pianę zmiękczającą osady. Uwaga, jego opary mogą być drażniące!

Czyszczenie okapu

Reklama

Kratki osłaniające filtry w okapie często są wręcz „zarośnięte” lepkim nalotem. Najlepiej jest włożyć je do zmywarki (lub przynajmniej namoczyć przed czyszczeniem).

Płyn plus spirytus

Szybciej pozmywasz naczynia (zwłaszcza te po tłustych potrawach, np. grillowanych mięsach), jeśli do butelki z detergentem dodasz odrobinę (ok. 1 łyżeczki) octu spirytusowego. To działa! Nietypowe zastosowanie

Tłusty nalot z kuchennych szafek możesz zetrzeć chusteczkami dla niemowląt.

Przyschnięte do patelni czy talerzy resztki jedzenia łatwiej usuniesz, jeśli przyrządzisz aromatyczną im… kapiel. Naczynia namocz w bardzo ciepłej wodzie, do której wrzuć kilka plasterków (lub samą skórkę) cytryny.

Lśniąca stal

Srebrny okap będzie błyszczał, jeśli przetrzesz go ręcznikami papierowymi zwilżonymi płynem do szyb.

Czysta mikrofalówka

Czyszczenie kuchenki mikrofalowej (a zwłaszcza jej „sufitu”) bywa równie pracochłonne, co piekarnika. Ułatw sobie to zadanie, wykorzystując naturalnych pogromców brudu!

W tym przypadku wystarczy ci miseczka z wodą, do której wsypałaś kilka łyżeczek sody. Podgrzej ją w kuchence. Wytrzyj wnętrze gąbką.

Ekspresowe rady

Tłuste naloty z okapu dobrze jest rozmiękczyć, długo gotując pod nim wodę (najlepiej w dużym garnku). Para zadziała skutecznie! Fronty szafek regularnie przecieraj tzw. odtłuszczaczem.

Porady: Wiesława Paczkowska - doświadczona gospodyni domowa.

Tekst pochodzi z magazynu

Tina
Więcej na temat:czyszczenie | tłuszcz | rady | Czysta | sprzątanie

Zobacz również

Wasze komentarze: 1,

przeczytane przez: 320 osób Dodaj komentarz
Grupapsc

~Grupapsc -

Dziwne te porady. Lepiej zastosować profesjonalne środki czystości. Do usuwania tłustych zabrudzeń najlepiej stosować środki o odczynie zasadowym. Jako że jest to kuchnia najlepiej stosować środki dopuszczone do mycia powierzchni mających kontakt z żywnością: np Profimax SP 160 lub Flormatik FAT.